Про нас

ІСТОРІЯ СТВОРЕННЯ ОСГ»БАРАНОВО»

хатинкаРаніше вівчарство у гірських районах нашого краю було звичним ділом, але на початку 90-х ця справа занепала. Однак майже 10 років тому на Хустщині, у селі Іза місцева сім’я Лепеїв взялася відроджувати традиційне вівчарство та сироробство.

Хоча й перші чотири роки були далеко не найлегшими, за словами власника господарства пана Юрія, однак це заняття припало до душі кожному, воно близьке по духу всій родині. Тож Лепеї пішли шляхом модернізації переробки овечого та козиного молока, використавши у роботі італійське обладнання для малих господарств.

Нині особисте селянське господарство «Бараново» вийшло на абсолютно новий, якісний рівень. Підприємство пропонуює 15 видів молочної продукції та чотири різновиди ковбас власного виробництва. Деякі з виробів дійсно унікальні, адже виготовляються за особливою рецептурою, якої немає в жодній сироварні України. Кефір з овечого молока, овече масло та питне молоко, сир твердий Ґрунь  та м’який Ріка, а ще вурда та бринза… Таке різноманіття смаків припаде до душі любителям смачного і корисного, а найголовніше – якісного продукту. сімя

Останньому на господарстві приділяється велика увага. Тому й у виробництві використовують лише натуральне молоко без будь-яких консервантів і домішок, а також органічні закваски та ферменти італійського й французького походження.

Юрій Лепей називає господарство маленькою родинною фермою. Хоч об’єми виробництва й справді відносно невеликі (поголів’я складає 500 овець, з яких щодня дають молоко майже триста), проте результати роботи цієї родинної справи  заслуговують не просто уваги, а ще й великої поваги. Селянське господарство «Бараново» не лише забезпечує закарпатців смачними й унікальними продуктами, а й максимально зберігає традиції закарпатського сироробства. Розвиває унікальне підприємство і туристичний потенціал нашого краю, адже для всіх охочих спробувати неповторні смаколики діє дегустаційна зала.

сыр«Бараново» – це селянське господарство, де натуральне овече молоко у вправних руках перетворюється у неймовірно смачні сири, масло кефір. Широкий асортимент унікальних делікатесів можна покуштувати і придбати у самих господарів, а з цього року – ще й у супермаркетах «Барва» в Мукачеві та  ужгородському «Дасторі». Спробуйте і ви!